Oferta spektakli :

  Recital : „Aktorka na Prowincji”. piosenki z repertuaru E. Piaf, E. Demarczyk oraz A. Osieckiej.  Małgorzata Pikus – aktorka Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie swój recital prezentuje wraz z oprawą muzyczną, o którą dbają Tomasz Pala (piano) oraz Bartłomiej Stuchlik (kontrabas). O recitalu :

– Decyzja o samodzielnym śpiewaniu piosenki aktorskiej wydaje się oczywista kiedy ma się za sobą współpracę z takimi osobowościami jak Renata Putzlacher, Jaromir Nohavica, Jiří Pospíšil, Radowan Lipus, Bronisław Liberda i Tomaš Kočko i Janusz Klimsza. Ktoś kto śledzi życiorys artystyczny tej aktorki wie, że to życiorys niezwykły, o szczególnej amplitudzie przebiegu. Życiorys osobowości. Można podziwiać, można zazdrościć, ale można też żałować. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na Śląsku Cieszyńskim i po obu stronach Olzy. Na razie tutaj – wyjaśnia Bogusław Słupczyński  Teatru CST i dodaje, iż w życiu każdego aktora linia powodzenia bywa bardzo dramatyczna.

– Nie ma się co oszukiwać, że na tzw. Prowincji, kariera to pojęcie często o mało ciekawej treści. A jednak tej aktorce udało się przekroczyć granicę prowincjonalności nie tylko w teatrze. Została doceniona, między innymi, jako aktorka filmowa; nagrodzona przez czeskich krytyków filmowych. Gdyby się zastanowić kto jeszcze z grona polskich, „warszawsko-krakowskich” aktorów został tak doceniony, trudno byłby wymienić więcej niż kilka nazwisk – mówi reżyser recitalu – Bogusław Słupczyński.